TRIX lasso do usuwania kleszczy na kleszcze 1 szt
TRIX
LASSO NA KLESZCZE
1 sztuka
PRZEZNACZENIE
Trix™ jest wyjątkowo skutecznym urządzeniem pozwalającym na proste i bezpieczne usunięcie kleszcza w całości bez względu na jego rozmiar. Lasso usunie z łatwością nawet najmniejszą poczwarkę kleszcza.
OPIS
Przyrząd działa na zasadzie lassa. Jest szybki i prosty w użyciu, szczególnie pomocny w przypadku ruchliwych dzieci, a także zwierząt.
Konstrukcja lassa pozwala na usuwanie kleszczy z uszu, grubej sierści i innych trudno dostępnych miejsc. Przyrząd jest skuteczny nawet wtedy, gdy sierść lub włosy dostaną się do pętelki.
Usunięty kleszcz znajduje się zawsze na końcu lassa, tak że można się go pozbyć w prosty sposób. Pętelka wykonana jest z nowoczesnego włókna węglowego o dużej wytrzymałości (12 kg). Pętelka jest wystarczająco silna, aby usunąć większość gatunków kleszczy występujących na świecie.
Produkt jest wytwarzany w całości w Szwecji.
Trix™ est zarejestrowanym wyrobem medycznym klasy I. - przeszedł pozytywnie weryfikację w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.
Testy
Lasso Trix™ przetestowano pod względem bezpieczeństwa i skuteczności w laboratoriach medycznych koncernu SAAB. Ponadto, producent przeprowadził próby usuwania na 12 tys. kleszczy, z których każdy został poddany oględzinom pod mikroskopem w celu stwierdzenia mikrouszkodzeń. Badania wykazały, iż ponad 90% kleszczy zostało usuniętych w całości, co plasuje urządzenie na pierwszym miejscu pod względem skuteczności wśród innych przyrządów dostępnych na świecie.
Trix™ testowano głównie na psach, kotach, krowach, koniach, a także doskonale sprawdził się w próbach na ludziach.
SPOSÓB UŻYCIA
Jeśli kleszcz jest bardzo mały, lekko dociśnij skórę końcówką przyrządu, by go lepiej uchwycić. Zwolnij przycisk, wykręć kleszcza i przemyj miejsce ukąszenia.
Usuniętego kleszcza zawiniętego uprzednio w wilgotny materiał opatrunkowy, można zabezpieczyć w odpowiedniej fiolce, pojemniku lub torebce foliowej, aby poddać go badaniom w kierunku boleriozy.
Placówką wykonującą testy w celu dokładnej identyfikacji nosiecielstwa kleszcza na niektóre patogeny jest CENTRUM BADAŃ DNA w Poznaniu http://www.cbdna.pl.
WYKRĘĆ KLESZCZA, NIE CIĄGNIJ!
Odcinek gębowy kleszcza zaopatrzony jest w haczyki (hipostomy), zapewniające mu osadzenie się w ciele ofiary. Ze względu na swoją budowę przy próbie wyciągnięcia hipostomy wbijają się coraz mocniej. Wzrasta wtedy ryzyko rozerwania kleszcza.
Jeśli zamiast tego wykręcimy kleszcza, hipostomy odczepią się, co umożliwi jego całkowite i bezbolesne usunięcie. Testy wykazują, że kierunek wykręcania nie ma znaczenia dla skuteczności zabiegu.
1. Wysuń pętelkę i umieść ją na kleszczu możliwie najbliżej skóry.
2. Zwolnij przycisk i trzymając końcówkę blisko skóry, skieruj przyrząd prostopadle do miejsca ukąszenia.
3. Wykonaj palcami obrót lassem w dowolnym kierunku, wykręcając jednocześnie kleszcza. Przemyj miejsce ukąszenia środkiem odkażającym.
WYKRĘCANIE ZMNIEJSZA UCZUCIE BÓLU
Wyciąganie kleszczy powoduje ból, który zwiększa dyskomfort związany z zabiegiem. Użycie przyrządu jest bezbolesne, a co za tym idzie, niemal niezauważalne dla ofiary kleszcza. Zawsze wykręcaj kleszcza przy użyciu Lassa Trix™. Jest to szybsze, mniej bolesne, bezpieczne i redukuje ryzyko infekcji.
Fakty dotyczące kleszczy
Kleszcze są stawonogami należącymi, wraz z pająkami i skorpionami, do klasy Pajęczaków.
Dwie rodziny kleszczy
Istnieją dwie rodziny kleszczy, twarde i obrzeżki. Wszystkie kleszcze są pasożytami ssącymi krew kręgowców, ptaków, gadów i ssaków, również ludzi. Twardy kleszcz lxodes ricinus, nosiciel Boreliozy, kleszczowego zapalenia mózgu, Erlichiozy i wielu innych chorób, jest najczęściej spotykany w klimacie umiarkowanym. Kleszcze zarażają się od chorych żywicieli i przekazują infekcje swoim ofiarom. Chorobotwórcze mikroby są także przenoszone między samcem i samicą kleszcza oraz w trakcie kolejnych etapów ich rozwoju. Po wykluciu z jaja, larwa przeobraża się w nimfę i w rezultacie w dorosłego osobnika. Każdy etap wymaga posiłku w postaci krwi.
850 gatunków
Znamy około 850 gatunków kleszcza rozpowszechnionych w strefach umiarkowanych całego globu. W Polsce stwierdzono około 20 gatunków tego roztocza. Kleszcze istnieją na świecie od milionów lat. Lubią ciepłe miejsca o wysokiej wilgotności. Zwykle siedzą na szczycie traw, szukając pazurkami przednich odnóży przechodzącego żywiciela.
Na terenie naszego kraju najliczniejszą populację kleszczy spotyka się w Polsce północno-wschodniej, w Pomorskiem, Zachodniopomorskiem i Opolskiem. W naszych warunkach klimatycznych sezon aktywności kleszczy zaczyna się już w marcu i trwa do listopada. Jest to więc znakomita większość roku. Kleszcze najczęściej spotykane są na skraju lasu, tj. tam, gdzie sąsiaduje on z łąką lub pastwiskiem. Tam bowiem najłatwiej o potencjalnego żywiciela. Spotykane są na różnej wysokości (w zależności od formy rozwojowej), w zasadzie od 20 cm nad ziemią, nawet do wysokości 1,5 m.
Kleszcz nie posiada oczu i używa swoich organów czuciowych w poszukiwaniu tlenku węgla, kwasu masłowego, jak również oznak ruchu pozwalających dotarcie do ofiary. W momencie zbliżenia się człowieka czy zwierzęcia - kleszcz spada na żywiciela i rozpoczyna wędrówkę po ciele ofiary, szukając optymalnego miejsca żerowania. Z reguły są to miejsca dobrze ukrwione i mało widoczne dla żywiciela, a więc okolice głowy, uszu, pach, bok klatki piersiowej.
kliknij niżej obrazek "STOP KOMAROM"
znajdziesz inne produkty przed i po ukąszeniu
komarki
!!! ZAPRASZAMY !!!