Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosmetyki do opalania

( ilość produktów: 33 )

Kiedy pojawia się coraz więcej promieni słonecznych i robi coraz cieplej, zaczynamy zakładać ubrania, które odkrywają większe partie skóry. Wówczas bardzo ciężko jest się nie opalić. Nasza skóra ciemnieje, czy tego chcemy, czy nie. Jeżeli chcemy, aby opalenizna była piękna, ciemna i równa, wychodzimy na słońce częściej, na dłużej i właśnie po to, żeby się opalać. Wówczas trzeba pamiętać o odpowiednich kosmetykach. Są one potrzebne też tym, którzy spędzają czas na powietrzu, ale nie chcą, aby wpływ słońca był mocno widoczny. Co wybrać?

Kosmetyki do opalania na piękną opaleniznę

Kosmetyki do opalania mają różne działanie i przeznaczenie. To, jakie stosować, zależne jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Osoby, które chcą szybko i ładnie się opalić, powinny używać olejków do opalania dostępnych w formie kremu lub sprayu. Dzięki nim opalenizna szybko brązowieje, jest równa, a skóra wygląda zdrowo. Podczas opalania ważne jest nawilżenie, dlatego wybierając kosmetyki do opalania, dobrze postawić na takie, które nie będą wysuszać skóry, ale ją nawilżą. Trzeba pamiętać, że nadmiar słońca niekorzystnie wpływa na kondycję skóry. Stosując kosmetyki do opalania, możemy uniknąć zbyt gwałtownej opalenizny, przesuszenia czy oparzeń słonecznych.

Jaki filtr wybrać, stosując kosmetyki do opalania?

Kremy z filtrem to kosmetyki do opalania zmniejszające wpływ słońca na skórę. Smarując się nimi, możemy uniknąć intensywnej, mocnej opalenizny. Powinny z nich korzystać także te osoby, które chcą się opalać, np. leżąc na plaży. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać moc filtru do naszych potrzeb. Filtr SPF chroni skórę przed promieniami słonecznymi, które w nadmiarze mogą być szkodliwe. Dzięki niemu poprawia się wygląd naskórka, ale też odcień opalenizny. Kosmetyki do opalania mają filtr o mocy od 6, do ponad 50 - im mocniejszy, tym lepiej chroni. Osoby, które chcą się opalić, mogą stosować słabsze kremy, jednak nie powinny z nich rezygnować, aby nie osłabić kondycji skóry i uniknąć oparzeń. Szczególnie podczas długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni.

Kosmetyki do opalania bez wychodzenia na słońce

Tak, to możliwe. Używając kremów samoopalających i brązujących, można poprawić koloryt skóry i stworzyć opaleniznę bez opalania się. To dobra alternatywa dla tych, którzy chcą wyglądać pięknie, a nie mają czasu czy możliwości, aby pozwolić sobie na leżenie na słońcu. Kosmetyki utrwalające do opalania również są często stosowane. Dzięki nim lato może trwać dłużej, przynajmniej na naszej skórze. Tego typu preparaty mogą przedłużyć obecność opalenizny do późnej jesieni, a nawet zimy. Kosmetyki do opalania pozwalają osiągnąć wspaniałą opaleniznę, utrzymującą się znacznie dłużej. Zdecydowanie warto wypróbować produkty do opalania z EKOPTEKI i samemu przekonać się o ich działaniu.

pixelpixelpixel