Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Probiotyki dopochwowe

( ilość produktów: 1 )

Utrzymanie naturalnej mikroflory pochwy może być trudne w przypadku ryzyka podrażnień czy kontaktu wrażliwej sfery intymnej z niekorzystnymi bakteriami beztlenowymi. Chodzi o szczepy takie jak: Gardnerella, Ureaplasma, Mycoplasma czy Mobiluncus. To właśnie one są przyczyną najczęstszych zakażeń objawiających się występowaniem swędzenia, pieczenia lub nawracających upławów. Mogą im zapobiec probiotyki dopochwowe, które w swoim składzie mają przeważnie pałeczki kwasu mlekowego bez innych dodatków.

W jakich sytuacjach warto stosować probiotyki dopochwowe?

Bakteryjna lub grzybicza infekcja intymna jest uzasadnieniem dla przyjmowania takich środków. Oczywiście zalecenia w tym zakresie może wydać wyłącznie ginekolog na podstawie własnej oceny diagnostycznej. Choć probiotyki ginekologiczne są w pełni bezpieczne dla kobiet je stosujących, wybór na własną rękę może okazać się nieskuteczny. W konsekwencji pacjentka i tak będzie musiała udać się po poradę do lekarza. Wrażliwa strefa intymna jest szczególnie narażona na podrażnienia oraz wnikanie chorobotwórczych bakterii, niezależnie od wieku czy indywidualnych predyspozycji. Probiotyk pozwala skutecznie z nimi walczyć, by problemy nie nawracały w niedalekiej przyszłości.

Główne korzyści wynikające z wyboru probiotyków dopochwowych

Podstawowe zalety związane z przyjmowaniem takich środków odnoszą się nie tylko do eliminowania określonych infekcji intymnych. Probiotyki dopochwowe podnoszą odporność tej części kobiecego ciała na podobne sytuacje w przyszłości. Wśród kolejnych korzyści dotyczących ich zastosowania można wskazać:

  • utrzymanie prawidłowego odczynu pH w pochwie,
  • poprawę kondycji błony śluzowej,
  • zmniejszenie dolegliwości odczuwanych w okresie menopauzy,
  • zachowanie optymalnych funkcji dróg rodnych,
  • hamowanie namnażania się i wzrostu wielu patogenów.

Należy podkreślić, że probiotyki są dobrze tolerowane przez ludzki organizm, choć nie zawsze muszą okazać się skuteczne. Liczy się dobranie właściwego szczepu bakterii pod konkretny przypadek diagnostyczny.

Alternatywne możliwości dla probiotyków dopochwowych

Zastępczą formą przyjmowania takich preparatów są klasyczne kapsułki. Część kobiet może odczuwać pewien dyskomfort podczas aplikowania probiotyków dopochwowych. Na szczęście rozwiązaniem często bywają tradycyjne tabletki. Zdarza się, że niektórych środków nie da się stosować zamiennie w ten sposób. Wszystko ze względu na uzyskanie pełnej skuteczności zaordynowanej kuracji, szczególnie w okresie: menopauzy, antybiotykoterapii, menstruacji, ciąży lub połogu. Takie działanie ma zmniejszyć obciążenie żołądka liczbą przyjmowanych kapsułek. Wtedy zostaje aplikacja dopochwowa.

pixelpixelpixel