Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Benecheck paski do pomiaru CHOLESTEROLU 10 sztuk

Benecheck paski do pomiaru CHOLESTEROLU 10 sztuk

Cena katalogowa49,90 zł
49,90 zł
/ szt. brutto
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać za 30 dni, jeżeli nie zwrócisz

Kup teraz, zapłać później - 4 kroki

Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.

Benecheck paski do pomiaru CHOLESTEROLU 10 sztuk

 


 

TERMIN WAŻNOŚCI 30/04/2017

 

Benecheck Paski do kontroli cholesterolu. Do użytku wyłącznie z urządzeniami Benecheck GLU PLUS/DUAL/PLUS do pomiaru poziomu cholesterolu z pełnej krwii kapilarnej.

Zakres pomiaru: 3.88 - 10.35mmol
Czas pomiaru: 30 sekund
Rozmiar opakowania: 10 Pasków

 

W dzisiejszych czasach zbadanie cholesterolu nie jest żadnym problemem. Testy na cholesterol są dostępne praktycznie w każdej aptece, a łatwość ich użycia sprawia, że coraz więcej osób decyduje się zrobić sobie samemu pomiar cholesterolu w domu. Wystarczy tylko abyś znał, jakie są normy i co one oznaczają, żebyś mógł poprawie zinterpretować wyniki takiego badania.

Jednak domowe testy pokazują jedynie zawartość cholesterolu całkowitego we krwi i dla wielu osób to może być ich poważnym mankamentem. Jeżeli nie jesteś przekonany do samodzielnego badania cholesterolu w domu, zawsze możesz iść do lekarza, aby w laboratorium pobrano i zdiagnozowano Ci krew. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, żeby wyniki były miarodajne i wiarygodne powinieneś odpowiednio się przygotować.

Jak przygotować się do badania cholesterolu?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że tego rodzaju badania zawsze wykonuje się na czczo, ponieważ każdy spożyty posiłek może zaburzyć wyniki. Np. zaraz po jedzeniu bardzo podnośni się poziom trójglicerydów we krwi. Najlepiej na 9-12 h przed badaniem nic nie jeść, dlatego wygodnie jest je zrobić z samego rana, gdy jeszcze nie spożywałeś żadnego posiłku. Przed badaniem niewskazany jest również duży wysiłek fizyczny i stres.

Jak często badać cholesterol?

Osoby które ukończyły 20 lat powinny wykonywać badanie cholesterolu przynajmniej raz na 5 lat. Jeżeli wykryto u Ciebie  podwyższony cholesterol i zdecydowałeś się go obniżać dietą, powinieneś badać się co roku. Natomiast pacjenci u których stosuje się leki na cholesterol powinni nie tylko badać poziom cholesterolu przynajmniej dwa razy do roku, ale także sprawdzać funkcjonowanie wątroby.

Normy cholesterolu są pomocne w ocenie ryzyka występowania chorób serca. Biorąc pod uwagę normy cholesterolu oraz czynniki ryzyka takie jak: wiek, historia rodziny, palenie, podwyższone ciśnienie krwi lekarz może zinterpretować wyniki badań.

Do oceny ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego wykonuje się badanie nazywane lipidogramem, które obejmuje:
 

Cholesterol Całkowity

Jego wartość pokazuje jaka jest całkowita ilość tłuszczu w Twojej krwi. Według norm które stosuje się obecnie:

Poziom cholesterolu całkowitego
Ocena
Poniżej 200 mg/dL (5.17 mmo/L) Wartość pożądana
200 – 239 mg/dL (5.17 – 6.18 mmol/L) Poziom podwyższony
240 mg/dL (6.21 mmol/L ) i powyżej Wysokie ryzyko chorób serca

Co ważne, w ocenie poziomu cholesterolu nie należy kierować się tylko całkowitą jego zawartością we krwi. Trzeba przyjrzeć się również frakcji HDL, LDL i trójglicerydom, bo one świadczą o jakości tłuszczu, który płynie w Twoich żyłach.

Cholesterol HDL

Jest uważany za „dobry cholesterol”. Jego rolą jest odprowadzenie nadmiaru cholesterolu z organizmu do wątroby gdzie ulega rozpadnięciu. Wyższy poziom HDL niż pożądany uważa się za bardzo zdrowy, ponieważ pełni on funkcję ochronną i zabezpiecza przed chorobami serca. Analogicznie każdy niższy poziom HDL od pożądanego stwarza zagrożenie występowania chorób wieńcowych.

Poziom dobrego cholesterolu HDL
Ocena
Mężczyźni:
Niżnej niż 35 mg/dL (0,9 mmol/L)
Kobiety:

Niżej niż 45 mg/dL (1,2 mmol/L)
Niski poziom HDL – stwarza duże ryzyko chorób serca. Pożądany jest równy lub wyższy od podanych wartości.
60 mg/dL (1.56 mmol/L) i powyżej Wysoki poziom cholesterolu HDL. Uważany jest za bardzo zdrowy.

Trójglicerydy

Poziom trójglicerydów
Ocena
Poniżej 150mg/dL (1.69mmol/L) Norma
150 – 199 mg/dL (1.69 – 2.25 mmol/L ) Graniczny
200 – 499 mg/dL (2.26 – 5.63 mmol/L) Wysoki
Powyżej 500 mg/dL (5.64 mmol/L) Bardzo wysoki

Cholesterol LDL

Często nazywany „złym cholesterolem” są to lipoproteiny, które krążą pomiędzy wątrobą a innymi organami i tkankami w organizmie, transportując cholesterol tam gdzie jest potrzebny. Ustalono że cholesterol LDL jest bardzo ściśle powiązany z rożnego rodzaju chorobami serca, a jego nadmiar jest niebezpieczny dla zdrowia.

Poziom złego cholesterolu LDL
Ocena
Poniżej 100 mg/dL ( 2.6 mmol/L) Optymalny
100 – 129 mg/dL (2.63.34 mmol/L) Powyżej optymalnego
130 – 159 mg/dL (3.36 – 4.13 mmol/L) Graniczny
160 – 189 mg/dL (4.14 – 4.90 mmol/L) Wysoki
190 mg/dL (4.91 mmol/L) i powyżej Bardzo wysoki

 

Symbol
11947 @4711148330688
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel