Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bebiko Nutriflor PRO+ 2 MLEKO POWYŻEJ 6 m-ca 600g

Bebiko Nutriflor PRO+ 2 MLEKO POWYŻEJ 6 m-ca 600g

Cena katalogowa34,40 zł
34,40 zł
/ szt. brutto
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać za 30 dni, jeżeli nie zwrócisz

Kup teraz, zapłać później - 4 kroki

Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.
  Bebiko Nutriflor PRO+ 2 MLEKO POWYŻEJ 6 m-ca 600g

 



Odkryj NOWĄ przełomową formułę Nutriflor PRO+

Układ trawienny niemowlęcia rozwija się jeszcze po jego narodzinach i jest bardzo wrażliwy. Na każdym etapie rozwoju potrzebuje szczególnej dbałości i delikatnego traktowania, w tym dopasowanego sposobu żywienia. Jeżeli nie możesz karmić piersią, powinnaś w tym okresie wybrać odpowiednio dobrany pokarm. To ważne ponieważ właściwie funkcjonowanie układu pokarmowego może przyczynić się do prawidłowego rozwoju dziecka.

 

Bebiko PRO+ z unikalną formułą Nutriflor PRO+

Nowe Bebiko Pro+ to mleko modyfikowane częściowo fermentowane. Składa się w 30% z z fermentowanej bazy mlecznej, powstałej w wyniku procesu LACTOFIDUS oraz w 70% ze standardowego mleka modyfikowanego. Dodatkowo, do mleka dodano błonnik GOS/FOS.


 

Jak powstaje Bebiko PRO+ 2

LACTOFIDUS – to proces fermentacji mlekowej Do mleka, które zawiera laktozę (cukier występujący w mleku, który ulega fermentacji) dodawane są dwa wyselekcjonowane szczepy bakterii. W tym momencie rozpoczyna się proces fermentacji. Podczas procesu fermentacji bakterie zaczynają się namnażać, a następnie cukier mleczny (laktozę) przekształcają ostatecznie do kwasu mlekowego (mleczanu).

W celu zatrzymania całego procesu, fermentowane mleko zostaje ochłodzone w momencie kiedy uzyska właściwą kwasowość (czyli pH). Następnie otrzymany produkt jest suszony w wyższej temperaturze, dzięki czemu w finalnym produkcie nie ma żywych kultur bakterii. Wysuszona fermentowana baza mleczna jest następnie dodawana do standardowego mleka modyfikowanego.

Kultury bakterii: Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium breve Mleko modyfikowane
Składniki
odtłuszczone mleko, laktoza z mleka, oleje roślinne (palmowy, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy), galaktooligosacharydy (8,2%) z mleka, odmineralizowane białko serwatkowe z mleka, nieodmineralizowane białko serwatkowe z mleka, fruktooligosacharydy (0,58%), fosforan wapnia, lecytyna sojowa (emulgator), węglan wapnia, cytrynian potasu, kwas askorbinowy, chlorek choliny, kwas cytrynowy, wodorotlenek potasu, tauryna, L-izoleucyna, siarczan żelazawy, wodorotlenek wapnia, L-tryptofan, L-askorbinian sodu, octan DL-alfa-tokoferolu, chlorek magnezu, nikotynamid, kultury bakterii: B. breve, S. thermophilus, fitomenadion, inozytol, siarczan cynku, cholekalcyferol, octan retinylu, sól sodowa 5-monofosforanu urydyny, 5-monofosforan cytydyny, cytrynian choliny, 5-monofosforan adenozyny, sól sodowa 5 - monofosforanu inozyny, palmitynian askorbylu, D-pantotenian wapnia, L-karnityna, sól sodowa 5 - monofosforanu guanozyny, chlorowodorek pirydoksyny, chlorowodorek tiaminy, cyjanokobalamina, kwas foliowy, siarczan miedzi, ryboflawina, palmitynian retinylu, DL-alfa tokoferol, D-biotyna, jodek potasu, siarczan manganu, selenin sodu

Zawiera oligosacharydy GOS/FOS (galaktooligosacharydy i fruktooligosacharydy) w ilości 0,8 g/100 ml.

Wartości odżywcze
 100 ml produktu gotowego do spożycia
Wartość energetyczna kJ/kcal 275/66
Tłuszcz g 2,9
w tym  
-kwasy tłuszczowe nasycone g 1,2
-kwasy tłuszczowe jednonienasycone g 1,1
-kwasy tłuszczowe wielonienasycone g 0,5
Węglowodany g 8,4
w tym  
-cukry g 8,3
Błonnik g 0,5
Białko g 1,3
Sól g 0,04
Witaminy:  
Witamina A µg 63
Witamina D µg 1,4
Witamina E mg 1,4
Witamina K µg 5,7
Witamina C mg 9,2
Tiamina mg 0,05
Ryboflawina mg 0,09
Niacyna mg 0,44
Witamina B6 mg 0,04
Kwas foliowy µg 12
Witamina B12 µg 0,13
Biotyna µg 1,4
Kwas pantotenowy mg 0,34
Składniki mineralne:  
Sód mg 17
Potas mg 72
Chlorek mg 42
Wapń mg 65
Fosfor mg 44
Magnez mg 4,6
Żelazo mg 1,2
Cynk mg 0,55
Miedź mg 0,04
Mangan mg 0,01
Fluorek mg ≤0,01
Selen µg 1,5
Jod µg 14
Inne:  
L-karnityna mg 1,2
Cholina mg 9,7
Inozytyol mg 3,7
Tauryna mg 5,2
Kwas alfa-linolenowy (ALA) mg 73

Fermentacja to proces


Najlepszym sposobem karmienia dziecka jest mleko matki, jednak jeśli mama nie karmi piersią, pomocne może okazać się podawanie mleka modyfikowanego o specjalnie opracowanym składzie.

Kiedy może pojawić się kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

Kolka niemowlęca najczęściej pojawia się między 3. tygodniem a 3. miesiącem życia. Kolki dokuczają dziecku najczęściej po południu i wieczorem – podczas ataku malec płacze, podkurcza nóżki i napina brzuszek. Napady mogą trwać 3 godziny w ciągu doby i powtarzać się minimum 3 dni w tygodniu co najmniej przez tydzień.

Po ataku  niemowlę uspokaja się i jest pogodne. Poza tym ma apetyt, bawi się i odpowiednio przybiera na wadze.

Jakie są przyczyny kolki u niemowląt?

Jak dotąd nie określono jednoznacznie przyczyny kolki niemowlęcej. Ataki kolki mogą mieć zarówno dzieci karmione piersią, jak i te, którym mama podaje mleko modyfikowane.

Specjaliści uważają, że do jej wystąpienia mogą się przyczyniać:

  • niedojrzały przewód pokarmowy i niedobór niektórych enzymów trawiennych – żołądek i jelita dziecka dopiero „uczą się” działać sprawnie
  • nieprawidłowa technika karmienia, z powodu której niemowlę wraz z pokarmem połyka powietrze
  • nietolerancja niektórych pokarmów przenikających do mleka z diety karmiącej mamy lub nietolerancja wybranego składnika mleka modyfikowanego
  • nadmiar gazów jelitowych, które powodują ból brzuszka
  • nadwrażliwość dziecka na działanie bodźców zewnętrznych, takich jak stres mamy, napięta atmosfera w domu
  • nadmiar mocnej kawy i herbaty w menu mamy
  • paląca mama – dzieci mam, które nie rzuciły palenia, cierpią na kolkę dwukrotnie częściej niż dzieci mam niepalących (szkodliwych substancji w pokarmie karmiącej mamy, która pali papierosy, jest trzy razy więcej niż w jej krwi! )
  • napięcie, niepokój i stany lękowe u mamy lub obojga rodziców
  • zaburzenia mikroflory jelitowej

Gdy karmisz mlekiem modyfikowanym

Szukając sposobów na to, by przynieść ulgę dziecku, nie działaj pochopnie. Przede wszystkim:

  • Nie eksperymentuj z dietą niemowlęcia i nie zmieniaj rodzaju mleka modyfikowanego w krótkim czasie tylko dlatego, że dziecko miało kolkę przez kilka kolejnych dni. O zmianie pokarmu zadecyduj w porozumieniu z lekarzem.
  • Mleko modyfikowane przygotowuj zgodnie ze wskazówkami producenta, zamieszczonymi na opakowaniu. Jeśli dodasz do wody zbyt dużo proszku, posiłek stanie się zbyt ciężkostrawny i tym samym może spowodować np. zaparcia u dziecka.

Jakie mleko na kolkę będzie najlepsze dla Twojego dziecka?

Specjalistyczne mleko modyfikowane opracowane z myślą o dzieciach, które cierpią z powodu kolek, nie tylko zaspokaja głód, ale może także wspomagać układ trawienny.

Mleka, które pediatrzy zalecają dzieciom przy tego rodzaju dolegliwości, mają obniżoną zawartość laktozy (gdy nie jest w pełni trawiona, może fermentować w jelitach i tworzą się nadmierne gazy), specjalnie dobrany skład kwasów tłuszczowych oraz odpowiednie węglowodany, wspierające korzystną mikroflorę jelitową.

Pamiętaj, że wprowadzenie tego rodzaju mleka powinnaś skonsultować z lekarzem Twojego dziecka.

Jak jeszcze możesz pomóc dziecku cierpiącemu z powodu kolek?

Przede wszystkim sprawdź, czy karmienia odbywają się prawidłowo. Błędy w technice karmienia mogą wpływać na samopoczucie dziecka.

Ulgę niemowlęciu może przynieść także:

  • pojenie herbatką z kopru włoskiego,
  • delikatne masowanie ciepłą dłonią brzuszka okrężnymi ruchami,
  • okład z ciepłej pieluszki,
  • monotonny szum, np. odkurzacza czy suszarki,
  • dostępne w aptekach preparaty antykolkowe.

Na szczęście kolki mijają…

Jeśli Twoje dziecko miewa napady kolki, nie obawiaj się – choć jest to przykra dolegliwość, nie jest dla dziecka groźna. Kolki u niemowląt to trudny egzamin dla wszystkich rodziców. Pamiętaj jednak, że z czasem układ pokarmowy Twojego dziecka będzie coraz dojrzalszy, a wtedy dolegliwości złagodnieją. 

Medyczne przeciwwskazania do karmienia piersią są nieliczne i zdarzają się wyjątkowo rzadko. Karmienie piersią jest możliwe, nawet jeśli mama jest przeziębiona, ma grypę lub infekcję dróg oddechowych – wystarczy, jeśli wtedy do karmienia założy na twarz maseczkę, by nie zarazić dziecka.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy z karmienia piersią trzeba zrezygnować. Należą do nich:

  • Choroba dziecka. Niektóre rzadkie, wrodzone choroby, w których mleko mamy nasila objawy, np. galaktozemia czy niedobór laktazy, powodujący niezdolność trawienia laktozy z mleka.
  • Choroba matki. W pewnych przypadkach pokarm matki może zagrażać zdrowiu dziecka. To takich chorób należą : czynna, nieleczona gruźlica, AIDS i zakażenie HIV oraz zakażenie wirusami powodującymi białaczkę lub chłoniaka (HTLV-1 i HTLV-2).
  • Przyjmowanie toksycznych lekarstw przez karmiącą mamę (nieliczne przypadki).

Pamiętaj! Jeżeli musisz przez krótki czas lub jednorazowo przyjąć lek, np. przeciwbólowy lub na przeziębienie czy grypę, odciągnij mleko przed zażyciem leku i podaj je dziecku. Pokarm, który może zawierać lek, odciągnij i wylej. Zapytaj lekarza, przez jaki czas nie powinnaś karmić piersi z powodu zażycia leku.

Kiedy trzeba przerwać karmienie piersią

W pewnych przypadkach decyzję o zaprzestaniu karmienia piersią podejmuje się indywidualnie – po konsultacji z lekarzem. Dzieje się tak, kiedy dziecko jest ciężko chore i nie ma siły na ssanie lub nie może ssać, np. z powodu rozszczepu podniebienia. Kłopoty ze ssaniem mogą mieć również dzieci, które za wcześnie przyszły na świat.

Mama może wtedy podawać swój pokarm dziecku, systematycznie ściągając mleko, by podtrzymać laktację. Karm dziecko przy użyciu specjalnego kubeczka lub kieliszka do karmienia niemowląt. Unikniesz w ten sposób przyzwyczajenia dziecka do ssania z butelki. Dzięki temu niemowlę łatwiej powróci do ssania piersi. Kiedy niemowlę wróci do zdrowia, można powrócić do karmienia piersią.

Jeśli nie możesz przystawiać dziecka o piersi, ale podajesz mu swój ściągnięty pokarm, kontroluj wskaźniki wzrostu swojego dziecka. Jeśli będą niewystarczające – lekarz może zalecić wprowadzenie zmian w karmieniu niemowlęcia.

Pamiętaj! Jeżeli nie chcesz lub nie możesz przystawiać dziecka do piersi, postaraj się nie podawać od razu mleka w butelce ze smoczkiem. Wprowadzenie butelki może negatywnie wpłynąć na karmienie piersią, a odwrócenie decyzji o karmieniu mlekiem modyfikowanym może być trudne.

Karmienie niemowląt mlekiem mamy i modyfikowanym

Karmienie mlekiem mamy i modyfikowanym, czyli tzw. karmienie mieszane stosuje się w przypadku noworodków z nadmiernym spadkiem (powyżej 10% w porównaniu do masy urodzeniowej) lub z niedostatecznym przyrostem masy ciała. Lekarz może zalecić je także w sytuacji odwodnienia dziecka oraz czasem w trakcie leczenia hipoglikemii (zbyt niskiego stężenia glukozy we krwi). Karmienie mieszane może być również stosowane np. w przypadku, gdy mama na jakiś czas musi przerwać karmienie piersią.

Decyzję o tym, które mleko modyfikowane i ile go podawać, należy podejmować z lekarzem – może się okazać, że niemowlę potrzebuje specjalistycznego preparatu np. dla alergików.

Czy da się powrócić do karmienia piersią?

Zdarza się, że rozpoczęcie karmienie piersią uniemożliwiają lub opóźniają komplikacje okołoporodowe czy połogowe. Jeśli mama pragnie karmić piersią pomimo tych trudności, mamy dobrą wiadomość – na ogół można wywołać lub przywrócić laktację. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do doradcy laktacyjnego lub położnej. Pomocna może okazać się również wizyta u psychologa.

To Ty dajesz dziecku to, co najlepsze

Ponieważ mleko matki jest dla dziecka najlepszym pokarmem, lekarze bardzo rzadko odradzają karmienie piersią. Pamiętaj też, że nawet jeśli musisz przerwać przystawianie dziecka do piersi na pewien czas, powrót do karmienia piersią najczęściej jest możliwy.

Symbol
2799 14456 @5900852924422
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel